Potrzebujesz DODATKOWYCH informacji? Skontaktuj się z nami!
INFOLINIA

Mechanika ogólna samochodowa - serwis

Wymiana rozrządu

Wymianę paska rozrządu można uznać za jedno z podstawowych czynności obsługowych samochodu. Zaniedbania serwisowe mogą być powodem poważnych uszkodzeń silnika.

Wymiana akumulatora

Są czynności które uznajemy za standardowe jak wymiana opon na zimowe, uzupełnienie płynów ale czy pamiętamy o akumulatorze? Włączony nawiew, wycieraczki, czy ogrzewanie przedniej i tylnej szyby powoduje duże obciążenia. Dziś akumulator jest już nie tylko niezbędnym elementem do rozruchu silnika, ale odpowiada za wiele innych urządzeń wpływających na komfort jazdy np. za klimatyzacje. Warto sprawdzić stan akumulatora, aby wtedy gdy potrzebujemy uruchomić auto nie doszło do nieprzyjemnej sytuacji i nasze auto zostanie unieruchomione. 

Wyważanie kół

Bezpieczne auto to nie tylko sprawne hamulce i zawieszenie. Istotnym elementem są również opony. Od właściwego dobrania felgi wraz z oponami zależy nasze bezpieczeństwo i komfort jazdy. Koła muszą mieć odpowiednie właściwości trakcyjne. Nawet niewielkie dysproporcje wagi w poszczególnych fragmentach obwodu koła stają się znaczące, kiedy weźmiemy pod uwagę ogromne prędkości obrotowe i działające na nie siły odśrodkowe.

Mechanika ogólna

Oferujemy szeroki zakres usług wchodzących w skład mechaniki samochodowej. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych jak i również floty. Wszystkim  klientom, korzystającym z naszych usług serwisowych gwarantujemy dostęp do najlepszych, renomowanych części.

Serwis

OLEJOWY

Jak często wymieniać i po co nam olej?

Materiały eksploatacyjne naszego pojazdu jak olej silnikowy, filtry oleju/powietrza/paliwa i kabinowy zaleca się wymieniać przy każdym przeglądzie eksploatacyjnym. Częste wymiany pozwalają zachować długą i bezawaryjną jazdę samochodem.
Filtr i olej silnikowy zaleca się wymienić nie rzadziej niż raz w roku lub po przejechaniu 15 tyś kilometrów jeżeli nasz pojazd jest bardziej eksploatowany.

Po co w silniku olej?
Olej spełnia wiele ważnych zadań. Najważniejszą to smarowanie części ruchomych. Innym również ważnym zadaniem jest odprowadzanie ciepła z silnika. Olej silnikowy zmywa i usuwa różnego rodzaju zanieczyszczenia ze ścian cylindrów i tłoków. Zabrudzenia te powstają w wyniku spalania resztek oleju.

UMÓW WIZYTĘ

Serwis

HAMULCOWY

Czy układ hamulcowy jest potrzebny ?

Układ hamulcowy w samochodzie odpowiada za bezpieczeństwo kierującego pojazdem i jego pasażerów. Jego zadaniem jest zatrzymać rozpędzone auto, by uniknąć zderzenia czy innej kolizji.
Układu ten składa się z wielu elementów np: pompy, przewodów, tarcz i klocków hamulcowych.
Niesprawny czy też wadliwie działający układ hamulcowy w samochodzie, może być przyczyną wypadku drogowego. Należy okresowo dokonywać przeglądów tego układu.

UMÓW WIZYTĘ

Serwis

KLIMATYZACJI

Serwis

Obsługa klimatyzacji przy użyciu profesjonalnego sprzętu renomowanej marki. Stawiamy przede wszystkim na kompleksowość i jakość wykonywanych usług. Specjalistyczna usługa układu Klimatyzacji pojazdu w celu zachowania jej sprawnego działania i bezpiecznego użytkowania. Usługa obejmuje profesjonalną obsługę układu klimatyzacji przy wykorzystaniu najwyższej klasy urządzenia firmy TEXA. W celu sprawnego działania z układu klimatyzacji zostaje usunięty czynnik chłodzący wraz z zanieczyszczeniami. Czynnik chłodzący zostaje poddany procesowi wielokrotnej filtracji w celu odseparowania i usunięcia starego oleju z czynnika, usunięcie zanieczyszczeń oraz wody powstającej na skutek procesu kondensacji. W następnej kolejności układ zostaje poddany procesowi próżni i kontroli szczelności, po przeprowadzonym procesie układ zostaje precyzyjne napełnianie nowym specjalistycznym olejem i środkiem kontrastowym UV i napełniony czynnikiem chłodniczym zgodnie z danymi fabrycznymi danej marki pojazdu.

Dezynfekcja

Specjalistyczna usługa polegająca na dezynfekcji parownika oraz kanałów wentylacyjnych pojazdu, odświeżeniu wnętrza pojazdu oraz usunięciu bakterii i roztoczy z kokpitu pojazdu, a także wyeliminowanie niepożądanych zapachów. Usługa obejmuje wypełnianie wnętrza wybranym środkiem dezynfekcyjnym lub ozonem w określonym czasie wraz z pracą układu wentylacji.

UMÓW WIZYTĘ

Ogólny serwis

MECHANICZNY

W naszym serwisie oferujemy usługi między innymi takie jak:

– wymiana rozrządu,
– profesjonalny serwis DPF wraz ze specjalistyczną regeneracją,
– profesjonalny serwis TURBO wraz ze specjalistyczną regeneracją,
– sprzedaż i wymiana opon,
– sprzedaż i wymiana akumulatorów,
– sprzedaż części samochodowych,

UMÓW WIZYTĘ